Ogłoszenia duszpasterskie


Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa KanonicznegoDekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

 

I NIEDZIELA ADWENTU

03 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
 2. W poniedziałek będziemy obchodzić wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy; w czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
 3. Jutro z racji Barbórki, o godz. 9:00 będzie odprawiona msza św. w int. górników.
 4. Msze św. roratnie będą o godz. 17:00. Dzieci zapraszam z lampionami na roraty od poniedziałku do piątku.
 5. W piątek poświęcę książeczki dzieciom przegotowującym się do pierwszej komunii św.
 6. Kancelaria parafialne w grudniu będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 17:45 – 18:15.
 7. Za tydzień będziemy obchodzić dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Po mszach św. będzie zbiórka na ten cel.
 8. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.
 9. W zakrystii można także nabyć świece caritas. Duże 20 zł, a małe 9 zł.
 10. W sobotę 9 grudnia o godz. 10:00 odbędzie się w kościele zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów na ministranta.
 11. Dziękuję mieszkańcom Tąpkowic z ul. Gen. Maczka za posprzątanie naszego kościoła i wykonanie dekoracji adwentowej. W piątek na godz. 17:45 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Tąpkowic z ul. Zgody i Kapryśnej.
 12. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Intencje mszalne.
 14. Adoracja.