Ogłoszenia duszpasterskie

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa KanonicznegoDekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Pierwszą Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny.
  2. We wtorek będziemy obchodzić święto św. Andrzeja Apostoła; w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  3. Od jutra rozpoczynamy roraty. Dzieci zapraszam od poniedziałku do piątku na godz. 16.00, a dorosłych od poniedziałku do soboty na godz. 17.00.
  4. W sobotę 04.12. będzie wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy – patronki górników i hutników. O godz. 9.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. za górników i solenizantki Barbary oraz za zmarłych górników.
  5. W ty tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dzieci w piątek od godz. 15.30, a dorosłych od 16.30.
  6. Za tydzień Będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Będzie można złożyć na ten cel ofiary do puszki.
  7. Są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Duże w cenie 18 zł, małe 7 zł.
  8. Można także nabywać poświęcone opłatki. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  9. Bardzo serdecznie dziękuję strażakom z OSP Ossy za całoroczną opiekę nad cmentarzem parafialnym. Od przyszłego roku proszę o opiekę nad cmentarzem strażaków z OSP Niezdara.
  10. Państwo Bronisław i Mirosława ŁUKASIK z Niezdary złożyli ofiarę 200 zł na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać.
  11. Dziękuję mieszkańcom Tąpkowic z ul. Gen. Maczka za posprzątanie naszego kościoła oraz dekorację adwentową. Dziękuję również P. Wandzie i P. Lucynie za wymianę obrusów na ołtarzu. W piątek na godz. 18.00 zapraszam do sprzątania mieszkańców Tąpkowic z ul. Św. Jana Pawła II.
  12. Prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym jest kalendarz na przyszły rok.
  13. Intencje mszalne.