Ogłoszenia duszpasterskie

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa KanonicznegoDekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 13 CZERWCA 2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w czwartek będziemy obchodzić Uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika – głównego Patrona Diecezji Sosnowieckiej.

3. Jutro 22 r. wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu.

4. Jutro także ks. bp Piotr Skucha będzie przeżywał 51 r. przyjęcia święceń kapłańskich. Wypraszajmy dla Jubilata potrzebnych łask.

5. W piątek 18 czerwca przypada 32 r. święceń kapłańskich ks. biskupa Grzegorza Kaszaka. Dziękując za lata kapłańskiej i biskupiej posługi naszego Pasterza módlmy się, aby dobry Bóg darzył Jubilata obficie swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

6. Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.

7. Od 13 czerwca:

- Obiekty kultu religijnego: zwiększony zostanie limit do 50 procent wszystkich miejsc, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, do limitu nie wlicza się osób sprawujących kult religijny. Na zewnątrz, uczestnicy mają przebywać w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie.

Od 26 czerwca zmiany obejmą:

- Obiekty kultu religijnego: zwiększony zostanie limit do 75 procent wszystkich miejsc.

8. Odpust w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 27 czerwca. O godz. 12.00 Uroczysta Suma Odpustowa, którą odprawi i kazanie wygłosi Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ks. dr Mariusz Karaś.

9. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.

10. W dniach 8 i 9 lipca organizuję pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Nocleg w Domu Pielgrzyma klasztorze kalwaryjskim. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przed kościołem. Koszt 100 zł od osoby. Zapisy u mnie.

11. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w naszym kościele od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach.

12. Dziękuję mieszkańcom Niezdary z ul. Źródlanej i Kępnej za posprzątanie i udekorowanie naszego kościoła. W piątek na godz. 18.45 zapraszam do sprzątania naszego kościoła mieszkańców Niezdary z ul. Krzyżowej i Placu Floriana.

13. Prasa katolicka.

14. Intencje mszalne.