Ogłoszenia duszpasterskie

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa KanonicznegoDekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01 sierpnia 2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą.
  2. W środę będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; w piątek święto Przemienienia Pańskiego.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszach św. nabożeństwa wynagradzające.
  4. W dniach 23 – 25.08. odbędzie się XXX Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej. Można też podjąć duchową pielgrzymkę. Informacje znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  5. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na poszkodowanych przez powodzie i nawałnice w Europie.
  6. Dzisiaj rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce.
  7. W dniach 18 – 24.09.2021r. organizuję pielgrzymkę autokarową do Medziugorie. Koszt 200 euro + 350 zł od osoby. Plan pielgrzymki znajduje się w gablotach przed kościołem. Szczegółowe informacje i zapisy u mnie.
  8. Dziękuję strażakom z Oss za wykoszenie trawy przy cmentarzu.
  9. Dziękuję mieszkańcom Tąpkowic z ul. Gen. Maczka za posprzątanie naszego kościoła. W piątek na godz. 18.30 zapraszam do sprzątania i przystrojenia kwiatami naszego kościoła mieszkańców Tąpkowic z ul. Sienkiewicza, Kopernika i Chrobrego.
  10. Prasa katolicka.
  11. Intencje mszalne.