Parafia Pw. Św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

Ogłoszenia 27.10.2019r.

1. Dzisiaj XXX Niedziela zwykła. W poniedziałek święto św. Szymona i Judy Tadeusza – o godz. 18.00 msza św. zbiorowa za żywych i zmarłych Tadeuszów – można swoich bliskich zgłaszać w zakrystii.

2. Jeszcze do czwartku zapraszam na październikowe Nabożeństwa Różańcowe. Dla dzieci msza św. z różańcem o godz. 16.30; dla dorosłych różaniec po mszy św. o godz. 18.00 (dzisiaj po mszy św. o godz. 16.00). Dzieci proszę o przyniesienie plansz z naklejonymi obrazkami z nabożeństw różańcowych w środę – otrzymają pamiątki udziału w tej modlitwie.

3. Serdecznie dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła tym, którzy przygotowali naszą świątynię na dzisiejszą niedzielę a do sprzątania na następny tydzień zapraszam (w czwartek) mieszkańców Niezdary z ul. Dolnej po str. kościoła.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Ze względu na przypadający w piątek 1 listopada do chorych udam się w czwartek o godz, 10.00 a okazja do spowiedzi codziennie 20 min. przed mszą św.

5. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych a w sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. To dni, w których szczególnie pamiętamy w naszej modlitwie o zmarłych. Przypominam, że od 1 do 8 listopada możemy codziennie zyskać odpust zupełny dla zmarłych. Msza św. 1 listopada w kościele o godz. 8.00 a na cmentarzu o godz. 10.00 – po Eucharystii procesja do grobów, ich poświecenie oraz modlitwa wypominkowa za zmarłych; przy wejściu na cmentarz będzie można złożyć ofiarę do puszek na nasze seminarium.

Msze św. oktawalne za zmarłych – w piątek na cmentarzu o godz. 10, potem do 08.XI o godz. 17.00 (z wyjątkiem niedzieli, kiedy ta msza jest o 16.00); od 02 XI pół godziny przed mszą różaniec z wypominkami za zmarłych.

Zapraszamy Orkiestrę i całą asystę do udziału we mszy św. 1 XI na cmentarzu.

6. Bóg zapłać za 2 bezimienne ofiary złożone na remont dachów plebanii i garażu.

7. Zachęcam do czytania prasy religijnej.

8. W zakrystii można zapisywać wypominki.