Parafia Pw. Św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

I NIEDZELA WIELKIEGO POSTU
      21 LUTEGO 2021 r.

1.  Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu.
2.  W poniedziałek będziemy obchodzić święto Katedry św. Piotra Apostoła.
3. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa. W niedzielę po Mszy św. popołudniowej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych.
4.  Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 5 – 7 marca. Dokładny plan rekolekcji podam w przyszłą niedzielę.
5. Przy wyjściu z kościoła można zabrać skarbonki wielkopostne na ofiarę dla osób potrzebujących pomocy. Skarbonki te można przynieść w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia.
6. W II Niedzielę Wielkiego Postu, 28.02.2021 r. pod hasłem „Żyjmy Eucharystią” obchodzić będziemy Niedzielę „Ad Gentes”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć do puszki ofiarę na ten cel.
7. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom za dekorację wielkopostną w naszym kościele.
8. Dziękuję mieszkańcom Niezdary z ul. Krzyżowej i Placu Floriana za posprzątanie naszego kościoła. W piątek na godz. 17.30 zapraszam do sprzątania mieszkańców Niezdary z ul. Dolnej i Słonecznej.

9. Pewna rodzina złożyła ofiarę 100 zł na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać.
10. Prasa katolicka.
11. Intencje.