Parafia Pw. Św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

Ogłoszenia 01.12.2019r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To pierwsza niedziela miesiąca, po mszy zapraszam do udziału w adoracji eucharystycznej. Za tydzień w niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia MNP
Przy wyjściu z kościoła do puszek można złożyć ofiarę na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

2. Od jutra rozpoczynamy Msze św. roratnie o NMP. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00 a dorosłych we wszystkie dni powszednie na godz. 17.00.

3. W środę na mszy św. o godz. 9.00 modlimy się za górników z racji ich patronalnego święta św. Barbary.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek do chorych udam się o godz. 10.00 a okazja do spowiedzi od godz. 15.15.

5. W piątek jest wspomnienie św. Mikołaja: okazja, aby obdarować nie tylko najmłodszych.

6. Serdecznie dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła tym, którzy przygotowali naszą świątynię na dzisiejszą niedzielę a do sprzątania na następny tydzień zapraszam mieszkańców Tąpkowic z ul. Sienkiewicza, Kopernika i Chrobrego.

7. Proszę jeszcze „dwójki” o odbieranie opłatków na stół świąteczny, a jeśli na jakiejś ulicy nie są roznoszone, można zaopatrzyć się w nie w zakrystii.

8. W zakrystii od dzisiaj można nabyć świece Caritas na stół wigilijny – w ten sposób włączamy się w dzieło pomocy najuboższym. Cena małej świecy 6 zł., dużej – 15 zł.

9. Dziękuję za ofiary złożone na remont dachów plebanii i garażu.

10. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

- Daniel Piotr Frączek, zam. w Niezdarze

Justyna Katarzyna Sonik, zam. w Ossach. (zapowiedź II)

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany poinformować o tym urząd parafialny.