Parafia Pw. Św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

I NIEDZELA ADWENTU
29 LISTOPADA 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny.
2. W poniedziałek będziemy obchodzić święto św. Andrzeja Apostoła; w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w piątek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
3. W piątek z racji wspomnienia św. Barbary – patronki górników – o godz. 9.00 Msze św. za górników i solenizantki Barbary oraz za zm. górników.
4. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz dekorację adwentową mieszkańcom Tąpkowic z ul. Generała Maczka. Do sprzątania na następny tydzień zapraszam mieszkańców Tąpkowic z ul. Zwycięstwa strona cmentarza od cmentarza do szkoły oraz z ul. Sobieskiego i Prusa.
5. Od poniedziałku zaczynamy roraty. Dzieci zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku na godz. 16.00, a dorosłych od poniedziałku do soboty na godz. 17.00.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe, a w sobotę po mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
7. Pewna osoba złożyła ofiarę 200 zł na potrzeby kościoła. Bóg zapłać za ofiarę.
8. Prasa katolicka, kalendarze, opłatki, świece caritas: duże – 18 zł, małe – 7 zł.
9. Intencje.
10. Suplikacje.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.