Parafia Pw. Św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

Ogłoszenia 06.10.2019r.

1. Dzisiaj XXVII Niedziela zwykła. To pierwsza niedziela miesiąca – po mszy o 9.00 i 11.00 adoracja eucharystyczna. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na Caritas (zebraliśmy 500 zł.) i za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na gaz do ogrzewania kościoła.

2. Za tydzień przeżywać będziemy dzień seminaryjny – będzie się z nami modlił kleryk naszego Seminarium Duchownego i zbierze tacę, która będzie przekazana na utrzymanie tego seminarium. Będzie to także XIX Dzień Papieski – przy wejściu do kościoła będą zbierane ofiary na stypendia dla zdolnej a biednej młodzieży.

3. Trwają październikowe Nabożeństwa Różańcowe. Dla dzieci msza św. z różańcem od poniedziałku do piątku o godz. 16.30; dla dorosłych różaniec w tygodniu po mszy św. o godz. 18.00 a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00.

4. Serdecznie dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła tym, którzy przygotowali naszą świątynię na dzisiejszą niedzielę a do sprzątania na następny tydzień zapraszam mieszkańców Niezdary z Placu św. Floriana i ul. Krzyżowej.

5. W tym miesiącu Schola dziecięca w ramach próby będzie śpiewać na mszy św. w środy o godz. 16.30.

6. Dziękuję za 2 bezimienne ofiary złożone na remont dachów plebanii i garażu.