Parafia Pw. Św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

Ogłoszenia 03.03.2019r.

1. Dzisiaj VIII niedziela zwykła w roku liturgicznym. To I niedziela miesiąca – po każdej mszy św. adoracja eucharystyczna.

2. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post; msze św. z posypaniem głów popiołem w tym dniu o godz. 9.00 i 17.00; obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post, czyli ograniczenie pokarmów do jednego posiłku do syta plus ewentualnie dwa mniejsze

3. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa; Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele po mszy św. o godz. 16.00.

4. Serdecznie dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła tym, którzy przygotowali naszą świątynię na dzisiejszą niedzielę a do sprzątania na następny tydzień zapraszam mieszkańców Tąpkowic z ul. Zwycięstwa po str. cmentarza od ul. Słonecznej do p. Grochowskiej.

5. Próba scholi w czwartek o godz. 16.15, zbiórka Służby Liturgicznej w sobotę o godz. 9.00.

6. Zachęcam do czytania prasy religijnej.

7. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). W naszej wspólnocie Kościoła Diecezji Sosnowieckiej doświadczamy bardzo niskiej ilości kandydatów do życia kapłańskiego. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Ks. Bp Ordynariusz prosi kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcam do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na liście dostępnej w zakrystii, która w Wielki Czwartek zostanie złożona w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

Oprócz tego w ramach diecezjalnej sztafety modlitwy o powołania w najbliższą środę w naszym kościele zapraszam do udziału w adoracji w tej intencji. Plan jest następujący:

- g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa (potem modlitwa w ciszy aż do 16.00)

- g. 16.00 adoracja z Różańcem

- g. 16.50 zakończenie adoracji