Parafia Pw. Św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

Ogłoszenia 12.01.2020r.

1.  Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego.
Gościmy w naszej parafii 10 uczestników Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie: z Litwy i z Ukrainy. Bardzo dziękuję tym rodzinom naszej parafii, które przyjęły ich na nocleg w swoich domach. Goście z Litwy zaśpiewają kolędy na mszy św. o godz. 9.00 a goście z Ukrainy na mszy św. o godz. 11.00 – zapraszam do ich wysłuchania.

2. W sobotę 18 stycznia na godz. 10.00 zapraszam na spotkanie opłatkowe członków Żywego Różańca do sali w dolnym kościele.

3. Comiesięczna katecheza dla kandydatów do Bierzmowania ze względu na ferie zimowe  jest przełożona na tydzień po ich zakończeniu, czyli są do wyboru terminy 29 albo 31 stycznia (po mszy św. wieczornej).

4. Serdecznie dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła tym, którzy przygotowali naszą świątynię na dzisiejszą niedzielę a do sprzątania na następny tydzień zapraszam mieszkańców Oss z ul. Wyzwolenia, Wiśniowej, Piaskowej, Zacisznej, Kwiatowej, Jeziornej i Lawendowej.

5. Trwa wizyta duszpasterska u rodzin naszej parafii. Kolęda rozpoczyna się o godz. 9.00. Program Kolędy na najbliższy tydzień (jest wywieszony na tablicy ogłoszeń):

13.01         (pn) Tąpkowice (od Niezdary do ul. Zgody), ul. Zwycięstwa 58 – 122 numery parzyste

14.01         (wt) Tąpkowice (od magazynów do ul. Zgody), ul. Zwycięstwa 16 – 56 numery parzyste, Krasickiego, Prywatna, ks. Piotra Skargi

15.01         (śr) Tąpkowice, ul. Zgody, Radosna, Kapryśna

16.01         (czw) Tąpkowice, ul. Wesoła, Matejki, Kościelna, Moniuszki

17.01         (pt) Tąpkowice, ul. Zwycięstwa numery 15 – 43 (od szkoły do ul. Sobieskiego), ul. Sobieskiego, Prusa

Osoby, które z różnych powodów nie przeżyły kolędy w wyznaczonym czasie a chciałyby z kapłanem pomodlić się o Boże błogosławieństwo dla rodziny, mogą w zakrystii umawiać się na tzw. kolędę uzupełniającą.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont dachów plebanii i garażu.