Parafia Pw. Św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach

Wydarzenia


 

7.08.1988 - erygowanie parafii 

11.09.1988 - instalacja pierwszego proboszcza Ks. Jana Kononowa


17.03.1989 - rozpoczęcie budowy plebanii


28.06.1991 - poświęcenie cmentarza przez Ks. Bpa Stanisława Nowaka

5 - 13.09.1992 - pierwsze misje w parafii św. Jana Chrzciciela


1.07.1999 - ks. Zenon Pikuła nowym administratorem parfii


grudzień 1999 - montaż ogrzewania kościoła

2000 - zagospodarowanie terenu wokół kościoła i plebanii


2001 - fundacja wszystkich okien witrażowych


2003 - malowanie kościoła i zakup organów 32-głosowych „ Johannus”


2007 - zakup trzech dzwonów: Jan Chrzciciel, Florian i Maryja


20.11.2012 - peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Bł. Jana Pawła II


29.06.2013 - konsekracja kościoła przez ks. Bpa dr Grzegorza Kaszaka

 

 Pożegnanie Ks. Zenona

29.06.2014 - odejście z Parafii dotychczasowego proboszcza - Księdza Zenona Pikuły

 

 Powitanie Ks. Andrzeja Mroza

13.07.2014 - Przejęcie obowiązków Proboszcza przez Ks. Andrzeja Mroza